A born out (kiégés) fülzúgáshoz is vezethet

A fülzúgásban, csengésben szenvedők száma erőteljesen növekszik. Sőt a korábbi tendenciákhoz képest egyre nagyobb számban a fiatalabb korosztály panaszkodik erre a kínzó tünetre.
Freunderbereger pszichoanalitikus alkotta meg a kiégés, azaz a burn out fogalmát. Krónikus érzelmi megterhelések (munkahelyi, családi, egzisztenciális),stresszek nyomán fizikai,mentális,és emocionális kimerülés jelentkezhet, amely a reménytelenség, a célok az ideálok elvesztésével jár.
A kiégés diagnosztizálása a szakemberek (pszichológusok,coachok) számára ma már megfelelő vizsgáló módszerek birtokában nem okoz nehézséget. A kiégés az enyhétől az igen súlyos változatig terjed. Minél később ismerik fel a jelenséget annál nehezebb a gyors kezelés lehetősége.
A kiégés pszichoszomatikus tünetképzéshez ( többek között: fülzúgás, szédülés, fejfájáshoz) vezethet. Később depresszióval, és nem ritkán munkaképtelenséggel is együtt járhat.
A kiégésben szenvedő immunrendszere gyengül, az egyén képtelenné válik a kikapcsolódásra. Jellemzőek az alvászavarok, rémálmok, mellkasi szorítás, emésztési zavarok, gyorsabb pulzus, testsúlyváltozás.
A jelenség minden olyan hivatásban előfordulhat, ahol az emberekkel folytatott közvetlen kommunikáció jelentős szerepet tölt be (pl. orvos, pszichológus, bankár, rendőr, informatikus, pedagógus, ügyfélszolgálati munkatárs, munkahelyi vezetők).
Amikor valaki fülzúgást észlel az orvosi kivizsgáláson túl a kiégésre is érdemes figyelmet fordítani. A szakemberek rendelkeznek hatékony gyógyítási eszközökkel. Az idejében felismert burn out sok felesleges kivizsgálástól és szenvedéstől mentheti meg a tinnituszban szenvedőt.